Kamis, 16 Februari 2017

Ogrodzenia masywne wystepują w kilku wariantach, jako ogrodzenia z cegieł i np. kamieni

Ogrodzenia masywne to ogrodzenia o stabilnej konstrukcji której żaden wiatr nie zaszkodzi. W zależności od materiału jaki wykorzystani do postawienia takiego ogrodzenia możemy wyróżnić następujące typy:

Ogrodzenia betonowe wylewane

Wykonuje się je tak samo jak inne rodzaje konstrukcji betonowych przy pomocy szalunku z desek. W takim ogrodzeniu najczęściej wyodrębnia się filary pomiędzy którymi montuje się przęsła wykonane z całkiem innego materiału. 

Ogrodzenia betonowe

Zbudowane są z betonowych paneli do samodzielnego montażu. Oferowane są przez producentów w wielu wzorach – pełnych lub ażurowych. Takie betonowe panele zwykle posiadają 2 m długości i wysokość od 0,5 do 1,2 m. Można je wg uznania pomalować na dowolny kolor. 

Ogrodzenia murowane z cegieł

Jeśli zależy nam właśnie na takim ogrodzeniu, to w tym celu wykorzystać można cegły ceramiczne pełne, dobrze wypalone, cegły klinkierowe lub cegły wapienno-piaskowe (silikatowe). Można też łączyć różne typy cegieł i wybudować ogrodzenie ceramiczno-silikatowe. Z uwagi na możliwość nasiąkania wodą nie można przy budowie ogrodzenia wykorzystywać cegły dziurawki, pustaków oraz materiałów porowatych. Zawilgocony mur nie wróży nic dobrego. 

Ogrodzenia murowane z kamienia

Tutaj z powodzeniem można wykorzystać skały magmowe tj. granit, sjenit, porfir, bazalt, skały osadowe jak piaskowiec, wapień oraz kwarcyt należący do skał metamorficznych. Ogrodzenia z kamienia można układać z kamieni o różnych wymiarach i kształtach. Mogą to być kamienie całkowicie nieregularne, bowiem dobry fachowiec poradzi sobie z każdym kamieniem lub wykorzystać na ogrodzenie regularne, gotowe bloki.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar